HHC neboli hexahydrokanabinol, též hexahydrocannabinol je v České republice ještě poměrně neznámý kanabinoid, který se získává z rostlin konopí, jako celá řada dalších zdraví prospěšných látek. Nejvíce využití najde u lidí, které trápí akutní bolesti, nechutenství, žaludeční nevolnosti, ale je i hojně využíván k rekreačním účelům, relaxaci a odbourávání stresu

Nedostatek vědeckých důkazů znamená, že zjevné přínosy a účinky kanabinoidu HHC jsou především neoficiální. Ti, kdo jej užívají, tvrdí, že účinky HHC jsou podobné účinkům THC, včetně euforie, změněného sluchového a zrakového vnímání a změn v poznávání. Obecně lze očekávat účinky bližší THC, pokud jde o uvolnění. Jiní uživatelé však tvrdí, že se cítí energičtí s bystřeji myslí.

Studie z roku 2007 testovala HHC na myších. Zjistila, že HHC prodlužuje dobu spánku o 80 až 700 %. Vědci také napsali, že kanabinoid vykazoval u myší podobné účinky jako THC, avšak s méně silnými farmakologickými účinky. 

Koncový produkt je považován za legální, pokud zůstává pod zákonnou hranicí 1 % THC a výchozí materiál pochází z technického nebo CBD konopí. V tomto případě je na území České republiky legální.